SalesForce - יתרונות מחשוב ענן

הגנה על מידע ושחזור מלא מכל מקום וכל הזמןהמונח "מחשוב ענן" הופך להיות מטבע לשון השגור בפי כל. הגידול העצום בהיקף המידע בשימוש המלווה את המעבר של החברה למדיה הדיגיטלית במאה ה-21, הופך לקשה יותר לאנשים וארגונים שצריכים לשמור שכל המידע, התוכנות והמערכות החשובים יפעלו באופן תקין כל העת על השרתים בארגון. הפתרון לבעיה זאת קיים כבר כמעט מהזמן שהאינטרנט קיים, אך רק לאחרונה השימוש בו הופך לנפוץ בעסקים. מחשוב ענן פועל על פי עיקרון דומה לזה של לקוחות מייל מבוססי-רשת, שמאפשר למשתמשים לגשת לכל התכונות והקבצים של המערכת מבלי שיצטרכו לאחסן את רוב המערכת על המחשבים שלהם. למעשה, רוב האנשים כבר משתמשים במגוון של שירותי מחשוב ענן, כמו Gmail, גוגל דרייב, TurboTax ואפילו פייסבוק ואינסטגרם הם יישומים מבוססי-ענן אף מבלי להיות מודעים לכך. בכל השירותים האלו, שולחים המשתמשים את המידע האישי שלהם לשרת מאוחסן בענן השומר על המידע לשימוש מאוחר יותר. למרות שיישומים אלו שימושיים לשימוש אישי, הם חשובים עוד יותר לעסקים אשר צריכים גישה לכמויות מידע גדולות באמצעות חיבור רשת מקוון ומאובטח. למשל, עובדים יכולים לגשת למידע על לקוחות באמצעות תוכנת ניהול קשרי הלקוחות מבוססת-הענן של סיילספורס מהסמארטפונים, טבלבטים בבית או בנסיעות ויכולים לשתף בקלות את המידע עם גורמים מורשים בכל מקום בעולם.

12 יתרונות עסקיים של מחשוב הענן של SalesForce

1. חסכון בעלויות
אם אתם חוששים מתג המחיר הכרוך במעבר למחשוב ענן, אתם לא לבד. עשרים אחוז מהארגונים חוששים מהעלות הראשונית של שרת מבוסס-ענן. מצד שני, אלו שמנסים לשקול את היתרונות והחסרונות של שימוש בענן צריכים לשקול גורמים נוספים מלבד העלות הראשונית. הם צריכים לבחון את ההחזר על ההשקעה. כשאתם משתמשים בענן, הגישה הקלה למידע של החברה יחסכו לכם זמן וכסף בהתחלה של פרוייקטים. לאלו vחוששים שהם ישלמו על תכונות שהם לא מנצלים או לא רוצים, רוב שירותי מחשוב הענן הם לפי המודל של שלם לפי שימוש. כלומר, במידה ואתם לא מנצלים את מה שיש לענן להציע, אז לפחות אתם לא תבזבזו על זה כסף. המודל של "שלם לפי שימוש" מתאים גם לתשלום עבור שטח לאחסון מידע שנדרש כדי לתת שירות לבעלי העניין וללקוחות. זה אומר שאתם משתמשים בדיוק בשטח שאתם זקוקים לו ולא מחוייבים על שטח אחסון שאתם לא מנצלים. כשלוקחים בחשבון את כל הגורמים האלו יחד הם מובילים לעלויות נמוכות יותר והחזרים גבוהים יותר על ההשקעה. מחצית מכל מנהלי מערכות המידע הראשיים (מנמ"רים) ואנשים מובילים בתחום המחשוב שהשתתפו בסקר של Bitglass דיווחו על חסכון בעלויות ב- 2015 כתוצאה משימוש ביישומים מבוססי-ענן.

2. אבטחה
אחד החששות העיקריים מפני אימוץ פתרון מחשוב ענן של ארגונים רבים הוא האבטחה. הרי אם (במחשוב ענן) הקבצים, התוכנות ומידע אחר לא נשמר בצורה מאובטחת בחברה, איך אתם יכולים להיות בטוחים שהם מוגנים? אם אתם יכולים לגשת למידע שלכם מרחוק, אז מה מונע מפושע סייבר לפעול אותו דבר? די הרבה למעשה. קודם כל, הקפדה על ניטור האבטחה של הענן המארח שהוא יעיל משמעותית מאשר מערכת אבטחה רגילה בחברה עצמה שצריכה להקצות את המאמצים שלה למגוון הבעיות מחשוב, כשהאבטחה היא רק אחת מהן ומהווה משרה מלאה. למרות שעסקים לא מעוניינים לבחון בפתיחות את האפשרות של גניבת מידע בתוך החברה, האמת היא שהיקף של גניבות מידע מתרחשות ומתבצעות על ידי עובדים הוא עצום. במקרה כזה, זה עשוי להיות בטוח בהרבה לאחסן את המידע הרגיש מחוץ לחברה. כמובן שזה מאד מופשט, אז בואו נתייחס לכמה נתונים סטטיסטיים אמיתיים. חברת RapidScale טוענת ש-94% מהעסקים רואים שיפור באבטחה לאחר מעבר לענן ו-91% אמרו שהענן הופך את המענה לדרישות התאימות של הממשלה לקל יותר. המפתח לכך הוא הגברת האבטחה על ידי הצפנת המידע שמועבר ברשתות ומאוחסן במאגרי מידע. שימוש בהצפנה הופך את המידע לפחות נגיש להאקרים או כל מי שלא מורשה לצפות במידע שלכם. כאמצעי אבטחה נוסף, המשתמש יכול לקבוע הגדרות אבטחה שונות ברוב השירותים מבוססי-הענן.

3. גמישות
לעסק שלכם יש יכולת מיקוד מוגבלת, שצריכה להתחלק בין כל תחומי האחריות. אם פתרונות המחשוב שלכם הקיימים דורשים מכם תשומת לב רבה מדי לנושא המחשוב ואחסון המידע, אז לא תוכלו להתמקד בהשגת מטרות העסק ולהשביע את רצון הלקוחות. מצד שני, על ידי כך שאתם מסתמכים על ארגון חיצוני שידאג לכל התשתית והאחסון של המחשוב, יהיה לכם יותר זמן להקדיש להיבטים אחרים של העסק שלכם שמשפיעים ישירות על שורת הרווח. הענן מציע לעסקים גמישות כללית לעומת אחסון על שרת מקומי. אם אתם צריכים להוסיף רוחב פס נוסף, שירות מבוסס-ענן יכול לענות לצורך זה מיד לעומת עדכון מסובך ממושך (ויקר) של תשתית המחשוב שלכם. שיפור באי תלות ובגמישות יכול להיות הגורם שתורם ליעילות הכללית של הארגון שלכם. רוב של 65% מהנשאלים בסקר של InformationWeek ציינו ש"היכולת לענות לצרכים של העסק במהירות" הייתה אחת הסיבות העיקריות שהעסק צריך לעבור לסביבת ענן.

4. ניידות
מחשוב ענן מאפשר גישה למידע של החברה מניידים, כמו סמארטפונים ומכשירים ניידים, שזוהי דרך מעולה להבטיח שאף אחד לא נשאר מחוץ לתמונה, כשמביאים בחשבון שיש למעלה מ-2.6 מיליארד סמאטרפונים בשימוש כיום בעולם. צוות עובדים עם לוחות זמנים עמוסים או כאלו שמתגוררים רחוק מהמשרד של החברה יכולים להשתמש בתכונה זאת כדי להתעדכן מייד עם לקוחות ועמיתים לעבודה. אתם יכולים להציע באמצעות הענן גישה נוחה למידע לצוות המכירות שנוסעים כל העת, עובדים פרילנסרים או עובדים מרחוק לאיזון חיים-עבודה טוב יותר. לכן זה לא מפתיע לראות שארגונים שרואים בשביעות רצון העובדים שלהם עדיפות, הסיכוי להגברת השימוש שלהם בענן היה גבוה ב-24% מארגונים אחרים אשר שביעות הרצון של העובדים שלהם אינה בעדיפות גבוהה.

5. תובנה
ככל שאנחנו מתקדמים בעידן הדיגיטלי הפתגם הישן "ידע הוא כוח" הופך לברור יותר ויותר והביטוי העדכני יותר הוא 'מידע הוא כסף'. מידע שניתן לפעול על פיו, פיסות מידע קטנות בעלות ערך אדיר המסתתרות בין מיליוני ביטים של מידע העוטפים את העסקאות עם לקוחות שלכם ותהליכים עסקיים שניתן לזהות אותם ולפעול על פיהם. כמובן, סינון קפדני של המידע הזה כדי למצוא את הפנינים האלו יכול להיות קשה מאד, אלא אם יש לכם את הגישה לפתרונות מחשוב הענן המתאימים עבורכם. פתרונות מבוססי-ענן רבים מציעים פתרונות אנליטיקה משולבים בענן שמציעים "מבט על" על המידע שלכם. כשהמידע שלכם מאוחסן בענן, אתם יכולים להשתמש בקלות במנגנוני מעקב וליצור דוחות מותאמים, על מנת לנתח את המידע בכל הארגון. תובנות אלו יסייעו לכם להתייעל וליצור תכניות פעולה להשגת מטרות הארגון. למשל, חברת המשקאות Sunny Delight הצליחה להגדיל את הרווחים שלה בערך בסכום של שני מיליון דולר בשנה ולקצץ $195,000 בעלויות כוח אדם באמצעות תובנות עסקיות מבוססות ענן.

6. הגברת השיתופיות
אם בעסק שלכם יש שני עובדים או יותר, אז אתם צריכים להתייחס לשיתופיות בעדיפות גבוהה. הרי אם הצוות לא יכול לעבוד כצוות, אין טעם בצוות. מחשוב ענן הופך את השיתופיות לתהליך פשוט. חברי צוות יכולים לצפות ולשתף מידע בקלות ובצורה מאובטחת בפלטפורמה מבוססת-ענן. מספר שירותים מבוססי-ענן אף מציעים חללי מדיה חברתית לשיתוף פעולה, כדי לחבר בין עובדים בכל הארגון שלכם, לכן הם גם מעוררים עניין ומעורבות. שיתופיות אפשרית גם ללא פתרון מחשוב בענן, אך זה לעולם לא יהיה כל כך פשוט או יעיל.

7. אבטחת איכות
ישנם גורמים מעטים שיכולים להזיק להצלחת עסק כמו דיווח לא עקבי באיכות נמוכה. במערכת מבוססת-ענן, כל המסמכים מאוחסנים במקום אחד ובפורמט אחיד. כשכולם ניגשים לאותו מידע, אתם יכולים לשמור על עקביות של המידע, למנוע טעויות אנוש ושיהיה לכם תיעוד ברור של כל השינויים והעדכונים. לעומת זאת, כשמנהלים מידע ביחידות מנותקות אחת מהשנייה, זה יכול להוביל לכך שעובדים ישמרו בטעות גרסאות שונות של מסמכים, שגורמים לבלבול ולהפקת מידע נחות.

8. התאוששות מאסון
אחד הגורמים שתורמים להצלחת עסק הוא שליטה. למרבה הצער, לא משנה כמה שהארגון שלכם בשליטה בתהליכים שלו, תמיד יש דברים שהם לחלוטין לא בשליטה ובשוק כיום אפילו לזמן דמימה קצר יכול להיות השפעה שלילית משמעותית ביותר. זמן דמימה, שהשירותים שלכם אינם זמינים, מוביל לירידה בפרודוקטיביות, בהכנסות ובמוניטין מותג. למרות שיכול להיות שאין לכם אפשרות למנוע או אפילו לצפות את האסונות שעלולים להזיק לארגון שלכם, יש משהו שאתם יכולים לעשות לסייע לכם לקצר את זמן ההתאוששות. שירותים מבוססי-ענן מספקים התאוששות מידע מהירה לכל תסריטי החירום, החל מאסונות טבע ועד להפסקות חשמל. בעוד ש-20% מהמשתמשים של שירותי ענן טוענים שהתאוששות מאסון לוקחת ארבע שעות או פחות מכך, רק 9% מהמשתמשים בשירותים שאינם מבוססי-ענן יכלו לטעון זאת. סקר שנערך לאחרונה מציין ש-43% ממנהלי המחשוב הבכירים אמרו שהם מתכננים להשקיע או לשפר את פתרונות ההתאוששות מאסון מבוססי-הענן.

9. מניעת אובדן
אם הארגון שלכם לא משקיע בפתרון מחשוב ענן, אז כל המידע יקר הערך שלכם תלוי לחלוטין במחשבים במשרד שבו הוא נמצא. אולי זה לא נראה כמו בעיה רצינית, אך במציאות זה אומר שאם יש בעיה בחומרה המקומית שלכם, זה יכול להוביל לאובדן מידע שלכם לצמיתות. זאת בעיה הרבה יותר נפוצה ממה שאתה חושב. למחשבים יכולות להיות תקלות מסיבות רבות, החל מהידבקויות בוירוסים, הדרדרות חומרה שקשורה לכך להתיישנות שלה ועד לטעות משתמש פשוטה. למרות הכוונות הטובות ביותר, הם יכולים להיות מונחים במקום הלא נכון או להיגנב (מדווח על אובדן של למעלה מ-10,000 לפטופים כל שבוע בשדות תעופה ראשיים). אם אתם לא בענן, אתם מסתכנים באובדן כל הנתונים ששמרתם מקומית. באמצעות שרת מבוסס-ענן כל המידע שהעלית לענן בטוח ועם גישה נוחה מכל מחשב עם חיבור לאינטרנט, אפילו אם המחשבים שאתם משתמשים בהם באופן קבוע אינם פועלים.

10. עדכוני תוכנה אוטומטיים
אין משהו מטריד יותר לאלו שיש הרבה להשלים, מאשר לחכות להתקנת עדכון מערכת. יישומים מבוססי-ענן מעדכנים ומרעננים את עצמם באופן אוטומטי, במקום לכפות על מחלקת המחשוב לבצע עדכון ארגוני ידני. זה חוסך זמן יקר של צוות המחשוב וכסף על ייעוץ מחשוב חיצוני. המגזין PCWorld מציין ש-50% מאלו שאימצו את הענן אמרו שיתרון הענן הוא בכך שהם משקיעים פחות משאבי מחשוב פנימיים.

11. יתרון תחרותי
בעוד שיש עליה בפופולריות של מחשוב הענן, יש עדיין כאלו שמעדיפים לשמור על הכל באופן מקומי. זוהי הבחירה שלהם, אך זה גורם להם להיות בעמדה נחותה ברורה כשהם מתחרים באלו שנהנים מהיתרונות של הענן בקצות אצבעותיהם. אם אתם משתמשים כבר היום בפתרון מבוסס-ענן אתם מקדימים את המתחרים שלכם בשימוש בענן ותשאירו אותם הרחק מאחור בעקומת הלמידה בזמן שהם יצטרפו לשירות כזה. מחקר שנעשה לאחרונה על ידי Verizon הראה ש-77% מהעסקים מרגישים שטכנולוגיית הענן מעניקה להם יתרון תחרותי ו-16% מהם מאמינים שיתרון זה הוא "משמעותי".

12. קיימות
כשמתייחסים למצב הסביבה כיום, זה כבר לא מספיק עבור ארגונים לשים פח למחזור בחדר שמיועד להפסקות ולטעון שהם עושים מה שנדרש כדי לתמוך בכדוה"א. קיימות אמיתית דורשת פתרונות המתייחסים ליצירת פסולת בכל רמה של העסק. אחסון בענן יותר ידידותי לסביבה ומפחית את סך פליטות גזי החממה. תשתיות ענן תומכות במניעה של פגיעה בסביבה מראש, תומכים בשירותים וירטואליים יותר מאשר מוצרים פיזיים וחומרה, מפחיתים בזבוז בנייר, מביא לשיפור ביעילות אנרגטית ומפחית את הפליטות הנגרמות מתחבורה למקום העבודה וממקום העבודה (היות וזה מאפשר לעובדים לגשת לשירותים אלו מכל מקום עם חיבור אינטרנט). דו"ח מחקר של Pike חוזה שצריכת האנרגיה של מרכזי מידע תרד ל31% בין 2010 ל-2020, כשזה מבוסס על אימוץ מחשוב הענן ואפשרויות מידע וירטואליות אחרות.
 
קחו שליטה על הגנת נתוני סיילספורס